ASKO - NÁBYTOK 25 rokov

ASKO - Nábytok oslavuje 25. narodeniny

ASKO – NÁBYTOK oslavuje 25. narodeniny

Od prvého otvorenia predajne ASKO-NÁBYTOK uplynulo neuveriteľných 25 rokov! Už celé štvrťstoročie zariaďujeme slovenské domácnosti od A do Z. Sme hrdí, že sa naša spoločnosť vypracovala a patrí medzi najväčších tuzemských predajcov nábytku, kuchýň na mieru a bytových doplnkov. Za tento úspech vďačíme naším zákazníkom a zamestnancom, bez ich dôvery a priazne by sme tak krásne výročie oslavovať nemohli.

Všetkých preto pozývame na oslavu našich guľatých narodenín! Máme pre Vás dobroty v podobe špeciálnych výročných ponúk, darčekov a množstvo zábavy k tomu.

TV SPOT ASKO 25 rokov

Katalóg výročných produktov

ASKO - NÁBYTOK oslavuje 25. narozeniny

História spoločnosti

História spoločnosti ASKO – NÁBYTOK sa začala písať pred štvrťstoročím. Kolískou zrodu je nemecké mesto Stuttgart, v ktorom vzniká myšlienka dvoch podnikavých bratov – založenie obchodnej siete so špecializáciou na predaj nábytku. Na začiatku deväťdesiatych rokov padá finálne rozhodnutie a spoločnosť ASKO – NÁBYTOK začína svoj život na území Českej republiky. Kancelárie vtedajších majiteľov sa nachádzajú v centre Prahy, v ulici na Poříčí. Prvá prevádzka vzniká v roku 1993 v samotnom srdci hlavného mesta – v obchodnom dome Bílá Labuť. Hlavný sortiment je kancelársky nábytok.

Dynamický rozvoj trhu deväťdesiatych rokov ovplyvňuje aj rast ASKO – NÁBYTOK. Spoločnosť postupne rozširuje sortiment, a to s jasným cieľom: kompletné zariadenie domova pod jednou strechou a na jednom mieste.

Následkom povodní v Prahe v roku 2002 sa centrála spoločnosti presúva do mestskej časti Praha – Stodůlky. Tu otvára ASKO – NÁBYTOK novú predajňu. V apríli 2003 vzniká v predajni Teplice prvé špecializované kuchynské štúdio. Po roku 2004 dochádza k masívnej expanzii. Prvá fáza prebieha na území Českej republiky a následne spoločnosť úspěšne vstupuje na slovenský trh, pod názvom ASKO – NÁBYTOK. V roku 2006 má ASKO – NÁBYTOK na svojom konte už 9 predajní v Česku a 3 na Slovensku.

V roku 2008 otvára spoločnosť novú predajňu v mestskej časti Praha – Štěrboholy. V rovnakom roku sa stáva predajňa aj novým sídlom centrály, ktorá sa tu nachádza dodnes. Rýchla digitalizácia spoločnosti a zmena nákupného správania má za výsledok v roku 2009 nový projekt. ASKO – NÁBYTOK spúšťa úspěšne online predaj nábytku a bytových doplnkov.

Expanzia a rozvoj každej spoločnosti so sebou prinášajú množstvo nových výziev, úloh a zodpovedností. V roku 2011 padne dôležité rozhodnutie. ASKO – NÁBYTOK má nového majiteľa. Materskou firmou sa stáva nemecká obchodná spoločnosť PORTA. Jej viac ako 50-ročné skúsenosti na trhu s nábytkom sa stávajú pre ASKO – NÁBYTOK oporou, inšpiráciou a stabilným zázemím. Postupne dochádza k optimalizácii procesov, prestavbe predajní, upevneniu vzťahov so zamestnancami, dodávateľmi a v neposlednej rade k posilneniu dôvery zákazníkov. ASKO – NÁBYTOK otvára pod novým vedením postupne ďalšie predajne v Českých Budejoviciach, Olomouci a v Prahe – Čakovicích.

Tento web používa k poskytovaniu služieb, personalizácii reklám a analýze návštevnosti súbory cookie. Používaním tohoto webu s tým súhlasíte. Viac info