Vlastný kúsok raja

Vlastný kúsok raja

Naspäť

07. 04. 2022

Najlepšie miesto, kde nájdete po náročnom dni útočisko pred okolitým svetom a môžete chvíľu nerušene relaxovať, je vaša záhrada. Tá, ktorú ste si vytvorili podľa vlastných predstáv a ktorá vám na oplátku za všetku starostlivosť kvitne pred očami. Vybudujte si v nej útulný kút pre odpočinok aj stretnutie s blízkymi a niekoľkými jednoduchými krokmi ho premeňte na malý kúsok raja.

Pohodlie hrá prím

Aj v prípade, že máte vysoké nároky na design záhradného nábytku, nemusíte sa vzdávať požiadaviek na komfort.

V našej ponuke nájdete štýlové zostavy zahŕňajúce sedačky, kreslá, stoly aj stoličky v rôznom počte, takže sa budú hodiť pre vaše malé aj veľké stretnutia. Vybrať si môžete z rôznych materiálov a jednoducho tak zladiť nábytok s prostredím záhrady. Než sa však rozhodnete pre svojho favorita, poradíme, na čo si pri výbere dať pozor.

Najvyššou odolnosťou sa môže pýšiť nábytok z umelého ratanu, ktorý je veľmi obľúbený aj pre svoj dizajn, pohodlie a funkčnosť. Je možné ho umiestniť do voľného priestoru aj pod striešku a jeho nároky na údržbu sú pomerne nízke. Porovnateľnú odolnosť proti vonkajším vplyvom a vysokú stabilitu napríklad pri silnom vetre ponúka aj kovový záhradný nábytok.

Kvôli tepelným vlastnostiam kovu by ste sa však mali vybaviť podsedákmi a vankúšmi, ktoré vám pomôžu zvládnuť prípadné pocity chladu počas sedenia v tieni či naopak prehriatiu nábytku umiestneného na slnku.

Najmä milovníkom prírodných materiálov učaruje na prvý pohľad drevený nábytok. Majte však na pamäti, že si vyžaduje špecifickú starostlivosť, predovšetkým pravidelnú impregnáciu, a mal by byť umiestnený pod pergolou alebo na zastrešenej terase. Navyše počas zimy je lepšie ho uschovať v suchom prostredí.

Pripravení na slniečko

Odpočinkovú zónu na záhrade môžete doplniť aj ležadlami, ktoré priamo zvádzajú leňošenie, a slnečníky, ktoré vám zaistia maximálny komfort. Aby ste sa na záhrade cítili doslova ako doma, nezabudnite svoj kút vyladiť do posledného detailu a vybrať si doplnky, ktoré mu pristanú.

Predajne ASKO - NÁBYTOK

Bratislava, Trenčín, Nitra, Poprad, Košice, Prievidza, Banská Bystrica, Prešov.